Aktuality

Češi a cizinci se sejdou „V šest před domem“ - tisková zpráva

Staňte se i Vy součástí nevšedního setkání a poznejte v rámci akce „ V šest před domem“ své zajímavé sousedy pocházející z různých koutů. Přijďte 23. 6. 2016 do parku Klamovka na Praze 5.

Od 18:00 budete mít příležitost seznámit se s jinou kulturou, poznat jiné tradice, zvyky, poslechnout si netradiční životní příběhy, ochutnat speciality kuchyní a k tomu hudební a taneční vystoupení. Čeká vás originální piknik, s příjemnou atmosférou, na který jistě jen tak nezapomenete a hlavně vás určitě obohatí.

 

„Kolik z nás opravdu pozná své sousedy? Míjíme se na chodbách, ve výtahu, před domem nebo v parku. Nevíme však o sobě nic. V České republice však žije mnoho minorit, které nelze jen přehlížet. Cizinci se podílejí na rozvoji naší společnosti, ve které jsou rovnocennými obyvateli a přispívají ke kvalitě života v ČR,“ říká koordinátorka projektu Ljiljana Batovanja, ze Slova 21, z. s.

Hlavním cílem této akce je navzájem se poznat, porozumět si a navázat přátelství založené na respektu a úctě mezi Čechy a cizinci z třetích států. To může napomoci k lepšímu soužití cizinců a obyvatel žijících na městské části Prahy 5.

Čeká vás bohatý program, který všechny návštěvníky jistě potěší. K dobré náladě přispěje například kapela z Ukrajiny, z Čech a nebo zpěvačka z Ruska, která Vás okouzlí romantickými i jazzovými písněmi. Vystoupí i děti z Mateřské školky Klamovka, vietnamský taneční soubor a řada dalších. A pokud se budete chtít  naučit přípravu oblíbených vietnamských závitků, budete moci tak učinit v rámci workshopů. 

Aktivita v „V šest před domem“ je první částí integračního projektu „Podpora integrace cizinců na území MČ Praha 5“, který se koná v rámci projektů obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2016. 

V rámci tohoto projektu se budou dále na Praze 5 konat další akce, v září se uskuteční dětský den a koncem roku proběhne i Oslava Mezinárodního dne cizinců.

 

Projekt realizuje Městská část Praha 5 a nezisková organizace Slovo 21, z.s. za podpory Ministerstva vnitra České republiky.

 

letak-v-sest-pred-domem

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.