Aktuality

Přijďte 16. 9. do parku Portheimka na dětský den

Dětský den je určený pro děti cizinců, české děti a jejich rodiče žijící na území městské části Praha 5 – Smíchov, aby se při společném trávení času mohli lépe poznat, navázat kontakty, popřípadě i přátelství.

Na závěr programu pořídíme fotografii, na které všechny děti vytvoří kruh, ve kterém se chytí za ruce, čímž symbolicky ukážou možnost jednoty v interkulturním soužití. Dětský den pořádá Městská část Praha 5 a Slovo 21, z. s.

 

Dětský den pro celou rodinu

16. 9. 2016 mezi 15:00 – 19:00 hodinou v parku Portheimka na Praze 5

Udělejte si se svými ratolestmi pěkný Dětský den a zúčastněte se této akce.  Čeká na vás….

Vystoupení dětských tanečních a pěveckých souborů

Beat-box vystoupení + workshop

Dětský balet 

Bojový tanec – capoeira

Sousedská olympiáda

Malování na obličej

Skákací hrad

Kouzelník

Výtvarný a bižuterní workshop

….a řada dalších atrakcí

 

IMG 2407

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.