Aktuality

Rodiče a děti ze všech koutů světa si společně užili Dětský den v parku Potheimka

V pátek 16. 9. se v pražském parku Portheimka konal Dětský den, který si společně užili české děti a děti cizinců včetně svých rodičů. Společně strávený čas jim přinesl jedinečnou příležitost navázat kontakt a lépe se poznat.

Pevně věříme, že v mnoha případech nezůstane jen u jednorázového setkání, ale že se budou seznámené rodiny dále vídat a jejich děti společně trávit čas. Ze zkušeností víme, že podobná setkání mohou často dokonce přerůst v dlouhodobější přátelství.

Dětského dne se zúčastnilo okolo 400 malých i velkých návštěvníků, což nás jako organizátory akce těší a je to pro nás zároveň důkazem, že podobné akce mají smysl. Sešli se lidé různého věku a všech národností. O tom, že nám přálo dokonce i počasí a o tom, že se vše konalo v přátelském a radostném duchu se můžete přesvědčit na fotografiích.

Dětský den pořádala Městská část Praha 5 a Slovo 21, z. s. za podpory Ministerstva vnitra ČR.

Také jsme pro vás vytvořili malou anketu. Na otázky odpovídali dětští návštěvníci.

 

Jak se ti líbí dětský den? Našel/a sis zde kamaráda/ku?

Anička, 11 let

Je to tady super, líbí se mi balet, asi řeknu mamince, aby mě přihlásila do kroužku. Dětí je tady hodně, kamarády si vybírám podle toho, jak se ke mně chovají, je mi jedno, jestli to jsou cizinci.

Mário, 8 let

Vyrábím náramek pro maminku, moc mi to nešlo a moje nová kamarádka Viktorka mi s ním pomohla, je moc hodná.

Natálka, 5 let

Skákací hrad a balonky, mám tady hodně kamarádů a já si ráda hraji.

Erik, 8 let

Líbil se mi bojový tanec a olympiáda, kniha mi z hlavy spadla asi pětkrát, byla to sranda. Kluků je tady dost, s některými jsem se už seznámil. 

Jessica, 10 let

Vyzkoušela jsem si na dětském dni všechno, program je moc hezký a jsem ráda, že jsme sem šli. Mám hodně kamarádu a to i z jiných zemí, k nám do třídy chodí tři. 

 

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.