Aktuality

Odborné stáže pro budoucí romské profesionály

Pokud chcete ve svém životě něčeho dosáhnout nebo něco změnit, máme pro vás jedinečnou příležitost, která se nemusí opakovat. Organizace Slovo 21 hledá romské studenty nebo čerstvé absolventy VŠ/VOŠ se zájmem o prohloubení svých odborných dovedností formou stáže v institucích, neziskových organizacích a firmách (včetně Velvyslanectví USA v Praze). Nabité zkušenosti uplatníte ve svém dalším profesionálním a osobním životě.

MÍSTO VÝKONU STÁŽE SI ZVOLÍTE SAMI. MY STÁŽ POTÉ ZPROSTŘEDKUJEME. ZÁLEŽÍ POUZE NA VAŠEM ZÁJMU, V JAKÉM OBORU SE CHCETE UPLATNIT A V JAKÉM MĚSTĚ STÁŽ CHCETE.

Jedna z možností, kam můžete nastoupit na odbornou stáž je Velvyslanectví USA v Praze. V minulém ročníku naši stážisté našli uplatnění například jako účetní (společnost Conto Praha), programátor (start-up Atom Trace), projektový koordinátor (nezisková organizace Vzájemné soužití), asistentka (MŠMT), asistentka (Úřad vlády).

POZOR! PRODLOUŽILI JSME TERMÍN PRO ZASÍLÁNÍ PŘIHLÁŠEK DO 30. 11. 2016.

 

Kdo se může hlásit? 

Romský student nebo absolvent VŠ či VOŠ (max 3 roky od konce studia)

 

Podmínky

 • délka stáže 9 měsíců (začátek nejpozději v lednu 2017)

 • místo stáže kdekoliv na území ČR

 • úvazek na stáži 60 h měsíčně (lze se ovšem domluvit i individuálně)

 • stážista obdrží finanční stipendium (6200 Kč čistého/60 h/měsíc)

 

Jak se přihlásit?

Zájemci, prosím zašlete svůj životopis včetně krátkého motivačního dopisu na e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Odborné stáže zprostředkujeme my, proto nám prosím sdělte v motivačním dopise, v jakém oboru byste chtěli najít uplatnění.

 

Co získáte?

 • nastartujete svou budoucí kariéru
 • využijete své vědomosti v praxi a doplníte znalosti o praktické zkušenosti
 • získáte odbornou zkušenost, která vás odliší od ostatních absolventů VŠ/VOŠ
 • zvýšíte své šance na trhu práce
 • najdete práci na částečný úvazek, kterou lze kombinovat se studiem
 • získáte nové kontakty
 • po úspěšném absolvování získáte slovní hodnocení a certifikát
 • po dobu stáže získáte stipendium

Zájemci, prosím zašlete svůj životopis včetně krátkého motivačního dopisu na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Uveďte také, kde byste chtěli najít své uplatnění. Do dvou týdnů vás kontaktujeme.

 

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak stáže probíhají, podívejte se na stránku projektu - Odborné stáže pro budoucí romské profesionály.

 

 

Tento projekt realizuje Slovo 21, z. s. ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v Praze.

 

slovo21-logo

 

US Emb logo 70mm COL

 

 

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.