Aktuality

Romští studenti míří na střední a vysoké školy

Čtyřicet dva studentů využilo možnosti studijního doučování, poradenství a také kurzů pro úspěšné zvládnutí přijímacího řízení na vysoké a střední školy. Projekt Dža dureder – Pokračuj, realizuje nezisková organizace Slovo 21, z. s.

Do projektu se zapojili romští studenti základních škol, středních škol a všichni ti, kteří se připravovali na přijímací zkoušky na vysoké školy. 

Od ledna do prosince 2016 této možnosti využilo 42 studentů. „Zájem o doučování byl velmi vysoký, studentům jsme poskytli individuální i skupinové doučování z předmětů, které jim nejvíce činily obtíže. Jednalo se nejvíce o kurzy doučování z češtiny, matematiky, angličtiny, francouzštiny, ekonomie nebo hudební teorie,“ prozradila koordinátorka projektu Denisa Miková.

Možnost doučování využila i Pavlína Hoffmannová z Prahy, která potřebovala pomoci s matematikou a němčinou. „Individuální přístup mi velice pomohl, měla jsem možnost důkladně s lektorem probrat problémové části učiva a i díky tomu jsem úspěšně složila přijímací zkoušky na vysokou školu,“ říká studentka University Jana Amose Komenského, obor andragogika a personální řízení.

„Skrze doučování romských středoškoláků zamezujeme předčasnému ukončení studia či přestupu na nematuritní obor,“ dodává Denisa Miková. Projekt tak působí preventivně proti předčasnému ukončení vzdělávání a motivuje k dalšímu postupu.

Dža dureder navazuje na projekty z předchozích let Dža dureder 2014 nebo Můžeme jít dál II.  Skrze tyto projekty Slovo 21, z. s. zvyšuje počet romských vysokoškoláků, čímž zlepšuje postavení mladých Romů ve společnosti.

Praha 10. 2. 2017

 

Projekt je podpořen z dotačního programu MŠMT na Podporu integrace romské komunity v roce 2016

 

KONTAKT PRO MÉDIA
Soňa Kalejová
Tel.: +420 273 132 715
GSM: +420 777 003 717
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.slovo21.cz

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Rodinka-2017-web-700x991px web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.