Aktuality

Nabídka práce PR koordinátor - nevládní organizace SLOVO 21, z. s. shání nadšence pro PR s alespoň drobnými zkušenostmi

Věříte, že mediální pokrytí je půlka úspěchu téměř jakéhokoli projektu? Chcete, aby média informovala o menšinách (také) pozitivně? Máte rádi Světový romský festival KHAMORO a chcete být jeho součástí. Zajímají vás témata jako migrace, Romové, vzdělávání, emancipace, začleňování….?

Práce spočívá v medializaci všech aktuálně realizovaných projektů, psaní textů pro potřeby webu a facebooku, tvorby tiskových zpráv, spolupráce na vzniku výroční zprávy, komunikace s novináři, příprava a natáčení krátkých rozhovorů s účastníky z vybraných projektů (Rodina Odvedle, festival KHAMORO, jednorázová školení a setkání…) a případné další, co spadá do sekce vztahů s veřejností :).

Co očekáváme my:

Alespoň malou zkušenost s PR aktivitami.

Orientace v oborech: menšiny, gender, Romové, kultura…

Práce je vhodná i pro studenty.

Co nabízíme:

Práci na 0,5 úvazku od 1. 9. 2017, s pozdější možností navýšení.

Kanceláře v centru Prahy ve skvělém multikulturním kolektivu.

Plat dohodou - vy něco navrhnete, my něco navrhneme a někde se potkáme:).

 

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a krátkého motivačního dopisu (max 1 strana) do 31. 8. 2017 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Rodinka-2017-web-700x991px web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.