Všechny romské projekty

Khamoro sdílí zkušenosti - přihlas se do unikátního tréninku kulturního managementu

Máš v plánu v budoucnu realizovat kulturní akce na profesionální úrovni? Chceš rozšířit své organizační dovednosti a nechat se inspirovat zkušenými lídry v této oblasti? Zašli přihlášku na unikátní trénink!

Hlavním cílem tréninku je podpořit tvořivost a rozvíjet organizační schopnosti mladých Romů v oblasti produkce kulturních programů. Existuje mnoho talentovaných a vzdělaných Romů se zájmem o kulturu, ale jen málo z nich studovalo kulturní management nebo mělo možnost stát se součástí profesionálního produkčního týmu.

Organizace Slovo 21 hledá účastníky pro týdenní trénink „Khamoro sdílí zkušenosti“, který se bude konat v rámci 19. ročníku Světového romského festivalu Khamoro. Trénink se bude konat ve dnech 27. 5. – 2. 6. 2018 v Praze.

Na základě dřívějších zkušeností jsme zjistili, že nejúčinnější způsob, jak zapojit mladé lidi s určitými zkušenostmi, je zúčastnit se přímo produkce velkého festivalu jako je Khamoro. Program tréninku bude obsahovat jak teoretickou část (tvorba programu, dramaturgie, výběr umělců, technická podpora, složení týmu, PR a mediální pokrytí, fundraising ...), tak praktickou část (přípravu akcí festivalu Khamoro). Ti nejúspěšnější účastníci se pak budou podílet na přípravách následujícího ročníku Světového romského festivalu Khamoro 2019.

 

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?

- Romové ve věku od 20 do 30 let,
- se zájmem v budoucnu realizovat kulturní akce a již mají určitou zkušenost s pořádáním kulturní akce,
- žijící v České republice.

 

PODMÍNKY ÚČASTI

Své přihlášky zasílejte do 31. prosince 2017 do 00:00 h. Zašlete nám svůj životopis a motivační dopis na e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (Předmět: Khamoro sdílí zkušenosti 2018).

 

Sdělte nám, proč se chcete tohoto tréninku zúčastnit a jaké jsou vaše očekávání. Prosíme, buďte konkrétní. Napište, které kulturní akce byste rádi v budoucnu chtěli realizovat (open air koncerty, festivaly, výstavy apod.), co byste v programu tréninku chtěli mít apod.

Veškeré náklady spojené s tréninkem jsou hrazené (stravné, ubytování pro mimopražské účastníky, cestovné, materiály). Pro trénink vybereme 5 účastníků.

Všichni účastníci obdrží akreditaci na festival Khamoro (přístup na všechny akce). Podmínky získání certifikátu o absolvování tréninku kulturního managementu jsou:
- přítomnost po celou dobu tréninku 27. 5. – 2. 6. 2018 v Praze
- aktivní účast při plánovaní a realizaci kulturní akce na festivalu Khamoro 2019

Své dotazy zasílejte na e-mail   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na tel. č. 222 511 434

 

Popis úvodní fotografie: Účastníci tréninku kulturního managementu s Gwendolyn Albert, Yechiel Bar-Chaimem a Robertem Tobonem z BaderPhilantrophies, Inc.

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Rodinka-2017-web-700x991px web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.