Tiskové zprávy

Mezinárodní konference: Kvalitní vzdělávání pro každého - tisková zpráva

Mezinárodní konference o inkluzivním vzdělávání nazvaná „Kvalitní vzdělávání pro každého“ se uskuteční v pátek a v sobotu 2. – 3. června 2017 v Clam-Gallasově paláci v rámci Světového romského festivalu Khamoro 2017, který pořádá Slovo 21, z. s., a Studio Production Saga, s. r. o. Konference se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Evropské komisařky pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů Věry Jourové.

Cílem konference je uvést dobré praxe, vize a strategie tolik diskutovaného inkluzivního vzdělávání a poskytnout tak nejen vedoucím pracovníkům škol a budoucím učitelům, ale i široké veřejnosti, pro kterou je konference otevřená, praktickou ukázku toho, co to vlastně inkluzivní vzdělávání je a jak probíhá jeho úspěšná implementace na českých i zahraničních školách. Novela školského zákona má totiž v České republice největší dopad na kvalitní vzdělávání romských žáků a studentů.

První den konference bude věnovaný vizím, metodám, formám práce a dalším aspektům inkluzivního vzdělávání především v České republice.  Vstupy jednotlivých odborníků, během kterých budou prezentovat například Mgr. Marie Gottfriedová, ředitelka ZŠ Trmice, Mgr. Jan Korda, ředitel ZŠ Lyčkovo náměstí, nebo PaeDr. Eva Váňová, Ředitelka Autorizovaného tréninkového centra metod prof. Feuersteina a spoluzakladatelka Charlie Karlín, budou prokládány diskusemi na daná témata s diváky konference.

Sobota 3. června bude probíhat ve znamení zařazení školní inkluze do celoevropského a severoamerického kontextu. Druhý den zahájí Evropská komisařka Věra Jourová a hovořit budou odborníci ze zahraničí, například Beáta Oláhová, MBA, Projektová manažerka programu v REF, Jody Carr, MLA, bývalý ministr školství v kanadské provincii New Brunswick, či Marija Hirvonen, Ph.D., hlavní přednášející v oboru speciální pedagogiky JAMK.

Konference se zúčastní také zástupci Výboru pro záležitosti romské menšiny Rady Evropy (CAHROM) a další významní experti z USA, Norska a Španělska.

Více informací a kompletní program konference naleznete na www.khamoro.cz a www.slovo21.cz.

KONTAKTNÍ OSOBA PRO MÉDIA:

Soňa Kalejová - tisková mluvčí

GSM: +420 601 151 171

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Snmek obrazovky 2017-05-27 v 22.44.33

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

02 17 web

Rodinka-2017-web-700x991px web

Vybíráme z Bulletinu Slovo

02 17 web smallAKTUÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VĚČNÉ MIGRAČNÍ TÉMA

Integrace jako výzva – kreativní přístupy jako odpověď je název konference, kterou letos uspořádalo Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty. Místo nezáživných administrativních formulací, které se více nebo méně léta opakují – občas i do slova opisují –, se účastníci pokusili jinak uchopit společný život ve městech a místech, kde žijí, bydlí a pracují spolu příslušníci většiny a menšin.
Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.