Všechny projekty pro cizince

Pacemaking the Education and Employment

realizace projektu: říjen 2016 – březen 2018

Hlavním cílem projektu Pacemaking the Education and Employment: Answers to New Challenges and Opportunities je vytvořit metodiku pro nově vznikající pracovní pozici, která propojí vzdělávání s trhem práce se záměrem dosažení větší zaměstnanosti, a to u menšin jako jsou Romové a migranti. Hlavním koordinátorem projektu je Pučko otvoreno učilište Koprivnica z Chorvatska.

 

logo P-EE

Jedná se o projekt v rámci evropského projektu Erasmus+, který trvá od října 2016 do konce března 2018. Za tuto dobu mají partneři z Chorvatska, České republiky, Velké Británie, Polska, Itálie a Litvy sestavit metodiku, které pomůže při vytváření nové pracovní pozice, kterou žádná z partnerských zemí zatím nemá. Koordinátor zaměstnanosti a vzdělání, což je prozatím pracovním názvem nově vznikající pozice, bude propojovat zaměstnavatele, nezaměstnané a vzdělávací instituce, aby se vzdělávání dospělých co nejdříve usměrnilo ke skutečným potřebám zaměstnavatelů.

Projekt má tři klíčové aktivity: první z nich je již zmíněné vytvoření metodiky skládající se ze čtyř modulů, které budou vytvářet přímo partneři projektu, a každý bude zodpovědný za určitou jeho část. Další aktivitou je příprava učitelů na základě navržených osnov, výroba učebních materiálů dle standardů andragogiky a také výzkum a analýza pokroku a kvality projektu. Poslední aktivitou je hodnocení a propagace prostřednictvím oznámení v tištěných a elektronických mediích a organizace závěrečné konference.

Transnacionální setkání

V rámci projektu se uskuteční pět transnacionálních setkání, která usnadní práci partnerů na projektu. Mimo tato setkání probíhá komunikace přes email a video konference, které bývají několikrát do měsíce.

První setkání proběhlo v říjnu 2016 v Chorvatsku ve městě Koprivnica, kde se koordinátoři a partneři seznámili, probrali problematiku spojenou s cílem projektu a dohodli se, jak budou spolupracovat. 

pee 3 web   pee 1 web

pee 2 web

Druhé transnacionální setkání proběhlo v Polsku ve městě Lodž. Hlavní náplní tohoto setkání bylo doladit 1. modul vznikajícího kurikula, který májí na starosti partneři z polské univerzity Spolecna Akademia Nauk.

IMG 20170223 101717 kopie   IMG 20170222 102022 kopie

IMG 20170223 123853 kopie

Třetí setkání partnerů a koordinátorů projektu bylo v květnu 2017 v Liverpoolu ve Velké Británii, kde se projednával 2. modul metodiky, který je o moderních komunikačních technologiích. Zpracovává ho partner z Litvy a to Vilnius „Židinio“, gymnázium pro dospělé.

IMG 4650 s   IMG 4968 s

Čtvrté setkání se realizovalo v České republice v prostorách Slovo 21 na konci září 2017. Ústředním tématem tohoto setkání byl 3. modul metodiky, který je zaměřený na management lidských zdrojů a vytváří ho Infor Elea, partner z Itálie.

IMG 6875 s   IMG 9809 s

20170928 131931 s

Poslední páté setkání proběhne v lednu 2018 v Itálii. Náplní tohoto setkání bude 4. modul metodiky, který zpracovává MBM Training and Development Center LTD, mezinárodní společnost z Velké Británie. Tento modul je o interkulturních kompetencích.

 

 

Koordinátor projektu:

Pučko otvoreno učilište Koprivnica - Chorvatsko

Koprivnica

Partneři projektu:

Spolecna Akademia Nauk (SAN), soukromá vysoká škola -  Polsko, Lodž

Polsko

Fakulta pedagogických věd – Chorvatsko, Osjek

chorvatsko

Infor Elea, italské konsorcium 250 veřejných a soukromých institucí a hospodářských partnerů

Italie

Slovo 21, z. s., nevládní nezisková organizace – Česká republika, Praha

R

MBM Training and Development Center LTD, mezinárodní společnost z Velké Británie, Bristol

UK

Vilnius „Židinio“, gymnázium pro dospělé z Litvy

Litva

Webová stránka projektu:

http://www.p-ee.eu/

 

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory programu Erasmus+ Evropské unie.

patner logo

Facebook Slovo 21

Vítejte v ČR - adaptačně-integrační kurzy

Víme, že začít žít v nové zemi není vždy snadné. Adaptačně integrační kurzy jsou pro migranty užitečným prvním krokem pro život v nové zemi. Cizinci, kteří do České republiky přicestovali a plánují tu dlouhodobě žít, dostanou na kurzech nespočet praktických informací o fungování české společnosti.

Snmek obrazovky 2016-04-21 v16.41.30

Více informací o kurzech najdete na www.vitejtevcr.cz

Akreditované kurzy pro veřejnou správu

Nevíte si rady v komunikaci s cizinci či Romy?

Nabízíme 2 akreditované kurzy pro zaměstnance státní správy a samosprávy - kurz Romové a instituce a kurz Mezikulturní kompetence. Oba kurzy mají platnou akreditaci od Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Více informací najdete na stránce projektu.

akreditovane kurzy uvodni

Bulletin Slovo - zajímavé články a rozhovory na aktuální témata

04 17 Slovo web 400

Vybíráme z Bulletinu Slovo

Enciklopedie migrace 2 300S křiklouny válčit nebudeme

Když se vrátili na podzim roku 2015 z Balkánu, kde viděli tisícové zástupy běženců směřující do Evropské unie, uvažovali, jak by ze své pozice studentů humanitních a společenských věd mohli zasáhnout do vyhrocené české debaty o migraci a více ji racionalizovat. Encyklopedii migrace, internetový výkladový slovník, potom spustilo Studentské hnutí za solidaritu z Univerzity Karlovy v lednu 2017. Původní ambice byly velké: spolupracovat s českými médii, psát kvalitní hesla o jevech spjatých s migrací a natáčet videorozhovory s uprchlíky, které budou hypertextově propojené s encyklopedickými hesly.

 

Naše adresa:
Štěpánská 1
120 00 Praha 2
Spojení:
Telefon: 222 511 434, 222 522 070, 222 518 554
Telefon/fax: 222 520 037

O nás

Zapsaný spolek Slovo 21 je nevládní nezisková organizace, která začala působit v Praze roku 1999. Vznik organizace je spjat především s počátky Světového romského festivalu Khamoro, který je dodnes jedním z největších projektů organizace. Slovo 21 se ale neorientuje jen na aktivity, které se snaží celkově zlepšit postavení Romů v Česku. Zabývá se také cizineckými integračními projekty. Asi nejznámějším je neformální setkání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle.